CRCW0402105KFKED Vishay
CRCW0402105KFKED Images
Please contact us for more photos of CRCW0402105KFKED
Part Number CRCW0402105KFKED
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0402 105K Ohm 1% 1 16W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CRCW0402105KFKED
Datasheet download CRCW0402105KFKED.pdf
Request Quotation for CRCW0402105KFKED
CRCW0402105KFKED Specifications
Part Number CRCW0402105KFKED
Mounting Surface Mount
Resistance Value 105 kOhm
Case Size 0402
Operating Temperature -55 to 155 °C
Tolerance 1 %
Lead Finish Tin
Power Rating 0.0625 W
MSL Level 1
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.35 mm
Max Processing Temp 260
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.35 mm
Product Length 1 mm