ERJ8ENF5620V Panasonic
ERJ8ENF5620V Images
Please contact us for more photos of ERJ8ENF5620V
Part Number ERJ8ENF5620V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1206 562 Ohm 1% 1 4W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ8ENF5620V
Datasheet download ERJ8ENF5620V.pdf
Request Quotation for ERJ8ENF5620V
ERJ8ENF5620V Specifications
Part Number ERJ8ENF5620V
Case Size 1206
Resistance Value 562 Ohm
Mounting Surface Mount
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.6 mm
Operating Temperature -55 to 155 °C
Lead Finish Tin
Tolerance 1 %
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 3.2 mm