MCR10EZHF4120 ROHM
MCR10EZHF4120 Images
Please contact us for more photos of MCR10EZHF4120
Part Number MCR10EZHF4120
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0805 412 Ohm 1% 1 8W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR10EZHF4120
Datasheet download MCR10EZHF4120.pdf
Request Quotation for MCR10EZHF4120
MCR10EZHF4120 Specifications
Part Number MCR10EZHF4120
Resistance Value 412 Ohm
Military Standard
Rad Hard No
Case Style Molded
Type Thick Film
Failure Rate
Power Rating 0.125 W
Mounting Surface Mount
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.55 mm
Max Processing Temp 260|265
Case Size 0805
Package Type SMD
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 155 °C
Tolerance 1 %
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.55 mm
Product Length 2 mm