ERA6YEB103V Panasonic
ERA6YEB103V Images
Please contact us for more photos of ERA6YEB103V
Part Number ERA6YEB103V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Metal Film 0805 10K Ohm 0.1% 1 8W \u00b125ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERA6YEB103V
Datasheet download ERA6YEB103V.pdf
Request Quotation for ERA6YEB103V
ERA6YEB103V Specifications
Part Number ERA6YEB103V
Resistance Value 10 kOhm
Temperature Coefficient ±25 ppm/°C
Tolerance 0.1 %
Max Processing Temp 260
Rad Hard No
Case Style Molded
Power Rating 0.125 W
Operating Temperature -55 to 125 °C
Mounting Surface Mount
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.5 mm
Lead Finish Tin
Case Size 0805
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.5 mm
Product Length 2 mm