MCR01MZPF5621 ROHM
MCR01MZPF5621 Images
Please contact us for more photos of MCR01MZPF5621
Part Number MCR01MZPF5621
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description CHIP RESISTOR 0402 1% 5.62K OHM
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR01MZPF5621
Datasheet download MCR01MZPF5621.pdf
Request Quotation for MCR01MZPF5621
MCR01MZPF5621 Specifications
Part Number MCR01MZPF5621
Failure Rate
Military Standard
Termination Style Wraparound
Lead Free Yes
Resistance Value 5.62 kOhm
Mounting Surface Mount
Case Size 0402
Packaging Paper Tape and Reel
Package Type SMD
Operating Temperature -55 to 155 °C
Family MCR
Tolerance 1 %
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.35 mm
Product Length 1 mm