MCR18EZPJ106 ROHM
MCR18EZPJ106 Images
Please contact us for more photos of MCR18EZPJ106
Part Number MCR18EZPJ106
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1206 10M Ohm 5% 1 4W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR18EZPJ106
Datasheet download MCR18EZPJ106.pdf
Request Quotation for MCR18EZPJ106
MCR18EZPJ106 Specifications
Part Number MCR18EZPJ106
Type Thick Film
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.55
Case Style Molded
Supplier Package 1206
Pin Count 2
Rad Hard No
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Tolerance 5 %
Max Processing Temp 260
Termination Style Wraparound
Resistance Value 10 MOhm
Case Size 1206
Mounting Surface Mount
Power Rating 0.25 W
Operating Temperature -55 to 155 °C
Lead Finish Tin Over Nickel
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.55 mm
Product Length 3.2 mm