MCR01MZPF2151 ROHM
MCR01MZPF2151 Images
Please contact us for more photos of MCR01MZPF2151
Part Number MCR01MZPF2151
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0402 2.15K Ohm 1% 1 16W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR01MZPF2151
Datasheet download MCR01MZPF2151.pdf
Request Quotation for MCR01MZPF2151
MCR01MZPF2151 Specifications
Part Number MCR01MZPF2151
Military Standard
Failure Rate
Resistance Value 2.15 kOhm
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.35 mm
Type Thick Film
Lead Finish Matte Tin
Mounting Surface Mount
Case Size 0402
Max Processing Temp 260|265
Package Type SMD
Operating Temperature -55 to 155 °C
Tolerance 1 %
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Power Rating 0.0625 W
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.35 mm
Product Length 1 mm
Product Weight 0.7 mg
Replacement Part Number PART-MCR01MZPF2151
Weight Contact us
Country of Origin -
Related parts for MCR01MZPF2151
Image Part Number and Brand Brief Description and PDF Datasheet
TE Connectivity
Res Thick Film 0603 10M Ohm 5% 1 10W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD