ERJ6GEYJ182V Panasonic
ERJ6GEYJ182V Images
Please contact us for more photos of ERJ6GEYJ182V
Part Number ERJ6GEYJ182V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0805 1.8K Ohm 5% 1 8W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ6GEYJ182V
Datasheet download ERJ6GEYJ182V.pdf
Request Quotation for ERJ6GEYJ182V
ERJ6GEYJ182V Specifications
Part Number ERJ6GEYJ182V
Resistance Value 1.8 kOhm
Package Type SMD
Mounting Surface Mount
Case Size 0805
Power Rating 0.125 W
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 155 °C
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Tolerance 5 %
Max Processing Temp 260
Type Thick Film
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.6 mm
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 2 mm