PMR100HZPFV4L00 ROHM
PMR100HZPFV4L00 Images
Please contact us for more photos of PMR100HZPFV4L00
Part Number PMR100HZPFV4L00
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res 2512 4m Ohm 1% 2W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Embossed T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level PMR100HZPFV4L00
Datasheet download PMR100HZPFV4L00.pdf
Request Quotation for PMR100HZPFV4L00
PMR100HZPFV4L00 Specifications
Part Number PMR100HZPFV4L00
Resistance Value 4 MOhm
Case Size 2512
Rad Hard No
Case Style Molded
Pin Count 2
Termination Style Wraparound
Supplier Package 2512
Mounting Surface Mount
Package Dimensions 6.4 x 3.2 x 0.52 mm
Power Rating 2 W
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Tolerance 1 %
Maximum Processing Temperature 260 °C
Operating Temperature -55 to 155 °C
Product Depth 3.2 mm
Product Height 0.52 mm
Product Length 6.4 mm