CRCW040247K0FKEDC Vishay
CRCW040247K0FKEDC Images
Please contact us for more photos of CRCW040247K0FKEDC
Part Number CRCW040247K0FKEDC
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0402 47K Ohm 1% 1 16W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CRCW040247K0FKEDC
Datasheet download CRCW040247K0FKEDC.pdf
Request Quotation for CRCW040247K0FKEDC
CRCW040247K0FKEDC Specifications
Part Number CRCW040247K0FKEDC
Mounting Surface Mount
Case Size 0402
Tolerance 1 %
Power Rating 0.0625 W
Resistance Value 47 kOhm
Operating Temperature -55 to 155 °C
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.35
MSL Level 1
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Termination Style Wraparound
Failure Rate
Military Standard
Type Thick Film
Package Type SMD
Max Processing Temp 260
Rad Hard No
Pin Count 2
Supplier Package 0402
Case Style Molded
Lead Finish Pure Tin Over Nickel
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.35 mm
Product Length 1 mm