ESR10EZPJ471 ROHM
ESR10EZPJ471 Images
Please contact us for more photos of ESR10EZPJ471
Part Number ESR10EZPJ471
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0805 470 Ohm 5% 2 5W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level ESR10EZPJ471
Datasheet download ESR10EZPJ471.pdf
Request Quotation for ESR10EZPJ471
ESR10EZPJ471 Specifications
Part Number ESR10EZPJ471
Resistance Value 470 Ohm
Package Type SMD
Type Thick Film
Rad Hard No
Case Style Molded
Tolerance 5 %
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Failure Rate
Mounting Surface Mount
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.55 mm
Max Processing Temp 260|265
Military Standard
Case Size 0805
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 155 °C
Power Rating 0.4 W
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.55 mm
Product Length 2 mm