ERJT08J151V Panasonic
ERJT08J151V Images
Please contact us for more photos of ERJT08J151V
Part Number ERJT08J151V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1206 150 Ohm 5% 1 3W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJT08J151V
Datasheet download ERJT08J151V.pdf
Request Quotation for ERJT08J151V
ERJT08J151V Specifications
Part Number ERJT08J151V
Mounting Surface Mount
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.6 mm
Lead Finish Tin
Resistance Value 150 Ohm
Operating Temperature -55 to 155 °C
Max Processing Temp 260
Case Style Molded
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Rad Hard No
Tolerance 5 %
Power Rating 0.33 W
Case Size 1206
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 3.2 mm