ERJ-P08F4701V Panasonic
ERJ-P08F4701V Images
Please contact us for more photos of ERJ-P08F4701V
Part Number ERJ-P08F4701V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1206 4.7K Ohm 1% 1 3W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ-P08F4701V
Datasheet download ERJ-P08F4701V.pdf
Request Quotation for ERJ-P08F4701V
ERJ-P08F4701V Specifications
Part Number ERJ-P08F4701V
Case Size 1206
Power Rating 0.33 W
Mounting Surface Mount
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.6 mm
Operating Temperature -55 to 155 °C
Lead Finish Tin
Tolerance 1 %
Resistance Value 4.7 kOhm
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 3.2 mm