CHPHR0603K16R9FGT Vishay
CHPHR0603K16R9FGT Images
Please contact us for more photos of CHPHR0603K16R9FGT
Part Number CHPHR0603K16R9FGT
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 16.9 Ohm 1% 1 80W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Plastic T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CHPHR0603K16R9FGT
Datasheet download CHPHR0603K16R9FGT.pdf
Request Quotation for CHPHR0603K16R9FGT
CHPHR0603K16R9FGT Specifications
Part Number CHPHR0603K16R9FGT
Mounting Surface Mount
Resistance Value 16.9 Ohm
Case Size 0603
Product Dimensions 1.6 x 0.9 x 0.38
Tolerance 1 %
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Operating Temperature -55 to 230 °C
Package Type SMD
Type Thick Film
Supplier Package 0603
Pin Count 2
Lead Finish Gold Over Nickel
Case Style Molded
Power Rating 0.0125 W
Termination Style Wraparound
Product Depth 0.9 mm
Product Height 0.38 mm
Product Length 1.6 mm