ERJ2GEJ681X Panasonic
ERJ2GEJ681X Images
Please contact us for more photos of ERJ2GEJ681X
Part Number ERJ2GEJ681X
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0402 680 Ohm 5% 1 10W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ2GEJ681X
Datasheet download ERJ2GEJ681X.pdf
Request Quotation for ERJ2GEJ681X
ERJ2GEJ681X Specifications
Part Number ERJ2GEJ681X
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.35 mm
Case Style Molded
Rad Hard No
Tolerance 5 %
Max Processing Temp 260
Mounting Surface Mount
Resistance Value 680 Ohm
Lead Finish Tin
Case Size 0402
Operating Temperature -55 to 155 °C
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.35 mm
Product Length 1 mm