ERJ-1GNF1622C Panasonic
ERJ-1GNF1622C Images
Please contact us for more photos of ERJ-1GNF1622C
Part Number ERJ-1GNF1622C
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0201 16.2K Ohm 1% 1 20W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ-1GNF1622C
Datasheet download -
Request Quotation for ERJ-1GNF1622C
ERJ-1GNF1622C Specifications
Part Number ERJ-1GNF1622C
Mounting Surface Mount
Power Rating 0.05 W
Max Processing Temp 260
Lead Finish Matte Tin
Tolerance 1 %
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Case Style Molded
Operating Temperature -55 to 125 °C
Case Size 0201
Product Dimensions 0.6 x 0.3 x 0.23 mm
Rad Hard No
Resistance Value 16.2 kOhm
Product Depth 0.3 mm
Product Height 0.23 mm
Product Length 0.6 mm