ERJ6GEYJ131V Panasonic
ERJ6GEYJ131V Images
Please contact us for more photos of ERJ6GEYJ131V
Part Number ERJ6GEYJ131V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0805 130 Ohm 5% 1 8W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ6GEYJ131V
Datasheet download ERJ6GEYJ131V.pdf
Request Quotation for ERJ6GEYJ131V
ERJ6GEYJ131V Specifications
Part Number ERJ6GEYJ131V
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.6 mm
Case Style Molded
Max Processing Temp 260
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Rad Hard No
Tolerance 5 %
Case Size 0805
Resistance Value 130 Ohm
Mounting Surface Mount
Power Rating 0.125 W
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 155 °C
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 2 mm