ESR03EZPF9761 ROHM
ESR03EZPF9761 Images
Please contact us for more photos of ESR03EZPF9761
Part Number ESR03EZPF9761
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description CHIP RES ANTI-SURGE 0603 9.76K OHM 1%
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level ESR03EZPF9761
Datasheet download ESR03EZPF9761.pdf
Request Quotation for ESR03EZPF9761
ESR03EZPF9761 Specifications
Part Number ESR03EZPF9761
Resistance Value 9.76 kOhm
Rad Hard No
Case Style Molded
Type Thick Film
Termination Style Wraparound
Lead Free Yes
Mounting Surface Mount
Case Size 0603
Packaging Paper Tape and Reel
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Family ESR
Operating Temperature -55 to 155 °C
Tolerance 1 %
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.6 mm