MCR03EZPFX1273 ROHM
MCR03EZPFX1273 Images
Please contact us for more photos of MCR03EZPFX1273
Part Number MCR03EZPFX1273
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 127K Ohm 1% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR03EZPFX1273
Datasheet download MCR03EZPFX1273.pdf
Request Quotation for MCR03EZPFX1273
MCR03EZPFX1273 Specifications
Part Number MCR03EZPFX1273
Mounting Surface Mount
Operating Temperature -55 to 155 °C
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Case Size 0603
Package Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.45 mm
Lead Finish Tin Over Nickel
Tolerance 1 %
Type Thick Film
Resistance Value 127 kOhm
Maximum Processing Temperature 260 °C
Rad Hard No
Pin Count 2
Supplier Package 0603
Case Style Molded
Termination Style Wraparound
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.6 mm