ERJ-6ENF4991V Panasonic
ERJ-6ENF4991V Images
Please contact us for more photos of ERJ-6ENF4991V
Part Number ERJ-6ENF4991V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0805 4.99K Ohm 1% 1 8W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ-6ENF4991V
Datasheet download ERJ-6ENF4991V.pdf
Request Quotation for ERJ-6ENF4991V
ERJ-6ENF4991V Specifications
Part Number ERJ-6ENF4991V
Rad Hard No
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.6 mm
Mounting Surface Mount
Power Rating 0.125 W
Case Size 0805
Resistance Value 4.99 kOhm
Operating Temperature -55 to 155 °C
Tolerance 1 %
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Lead Finish Tin
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 2 mm