ERJ1GNJ563C Panasonic
ERJ1GNJ563C Images
Please contact us for more photos of ERJ1GNJ563C
Part Number ERJ1GNJ563C
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description SMD RES 0201 0.05W 56K 5%
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ1GNJ563C
Datasheet download ERJ1GNJ563C.pdf
Request Quotation for ERJ1GNJ563C
ERJ1GNJ563C Specifications
Part Number ERJ1GNJ563C
Resistance Value 56 kOhm
Lead Free Yes
Packaging Pressed Carrier Tape and Reel
Case Size 0201
Mounting Surface Mount
Operating Temperature -55 to 125 °C
Type Thick Film
Rad Hard No
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Tolerance 5 %
Case Style Molded
Family ERJ1G
Termination Style Wraparound
Product Depth 0.3 mm
Product Height 0.23 mm
Product Length 0.6 mm