ERJ2RKF1302X Panasonic
ERJ2RKF1302X Images
Please contact us for more photos of ERJ2RKF1302X
Part Number ERJ2RKF1302X
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0402 13K Ohm 1% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ2RKF1302X
Datasheet download ERJ2RKF1302X.pdf
Request Quotation for ERJ2RKF1302X
ERJ2RKF1302X Specifications
Part Number ERJ2RKF1302X
Case Style Molded
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.35 mm
Rad Hard No
Type Thick Film
Case Size 0402
Operating Temperature -55 to 155 °C
Lead Finish Tin
Tolerance 1 %
Resistance Value 13 kOhm
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.35 mm
Product Length 1 mm