MCR10EZPJ121 ROHM
MCR10EZPJ121 Images
Please contact us for more photos of MCR10EZPJ121
Part Number MCR10EZPJ121
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0805 120 Ohm 5% 1 8W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR10EZPJ121
Datasheet download MCR10EZPJ121.pdf
Request Quotation for MCR10EZPJ121
MCR10EZPJ121 Specifications
Part Number MCR10EZPJ121
Case Size 0805
Lead Finish Tin Over Nickel
Operating Temperature -55 to 155 °C
Mounting Surface Mount
Resistance Value 120 Ohm
Type Thick Film
Maximum Processing Temperature 260 °C
Pin Count 2
Rad Hard No
Case Style Molded
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Tolerance 5 %
Supplier Package 0805
Package Dimensions 2 x 1.25 x 0.55 mm
Termination Style Wraparound
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.55 mm
Product Length 2 mm