MMA02040C3243FB300 Vishay
MMA02040C3243FB300 Images
Please contact us for more photos of MMA02040C3243FB300
Part Number MMA02040C3243FB300
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 0204(1406) 324K Ohm 1% 1 4W \u00b150ppm \u00b0C Conformal Melf SMD Blister T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MMA02040C3243FB300
Datasheet download MMA02040C3243FB300.pdf
Request Quotation for MMA02040C3243FB300
MMA02040C3243FB300 Specifications
Part Number MMA02040C3243FB300
Mounting Surface Mount
Power Rating 0.25 W
Case Size 0204(1406)
Tolerance 1 %
Product Dimensions 3.6 mm
Operating Temperature -55 to 125 °C
Temperature Coefficient ±50 ppm/°C
Lead Finish Tin
Resistance Value 324 kOhm
Case Style Conformal
Product Diameter 1.4 mm
Product Length 3.6 mm
Product Weight 22 mg
Replacement Part Number PART-MMA02040C3243FB300
Weight Contact us
Country of Origin -
Related parts for MMA02040C3243FB300
Image Part Number and Brand Brief Description and PDF Datasheet
TE Connectivity
Res Thin Film 0603 4.7K Ohm 0.1% 1 16W \u00b125ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
Download PDF datasheet for 6-1676481-9.pdf
TE Connectivity
Res Metal Strip 2010 0.01 Ohm 1% 1.5W \u00b150ppm \u00b0C Molded SMD T R