MMU01020C2200FB300 Vishay
MMU01020C2200FB300 Images
Please contact us for more photos of MMU01020C2200FB300
Part Number MMU01020C2200FB300
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 0102(0805) 220 Ohm 1% 1 5W \u00b150ppm \u00b0C Conformal Melf SMD Blister T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MMU01020C2200FB300
Datasheet download MMU01020C2200FB300.pdf
Request Quotation for MMU01020C2200FB300
MMU01020C2200FB300 Specifications
Part Number MMU01020C2200FB300
Case Size 0102(0805)
Resistance Value 220 Ohm
Rad Hard No
Product Dimensions 2.2 mm
Mounting Surface Mount
Power Rating 0.2 W
Tolerance 1 %
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 125 °C
Temperature Coefficient ±50 ppm/°C
Product Diameter 1.1 mm
Product Length 2.2 mm