MCR25JZHJ221 ROHM
MCR25JZHJ221 Images
Please contact us for more photos of MCR25JZHJ221
Part Number MCR25JZHJ221
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1210 220 Ohm 5% 1 4W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD Embossed T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR25JZHJ221
Datasheet download MCR25JZHJ221.pdf
Request Quotation for MCR25JZHJ221
MCR25JZHJ221 Specifications
Part Number MCR25JZHJ221
Supplier Package 1210
Mounting Surface Mount
Lead Finish Tin Over Nickel
Operating Temperature -55 to 155 °C
Maximum Processing Temperature 260 °C
Type Thick Film
Package Dimensions 3.2 x 2.5 x 0.55 mm
Resistance Value 220 Ohm
Rad Hard No
Case Size 1210
Pin Count 2
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Tolerance 5 %
Case Style Molded
Termination Style Wraparound
Product Depth 2.5 mm
Product Height 0.55 mm
Product Length 3.2 mm