ERJ8ENF3740V Panasonic
ERJ8ENF3740V Images
Please contact us for more photos of ERJ8ENF3740V
Part Number ERJ8ENF3740V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1206 374 Ohm 1% 1 4W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ8ENF3740V
Datasheet download ERJ8ENF3740V.pdf
Request Quotation for ERJ8ENF3740V
ERJ8ENF3740V Specifications
Part Number ERJ8ENF3740V
Mounting Surface Mount
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.6 mm
Power Rating 0.25 W
Resistance Value 374 Ohm
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 155 °C
Tolerance 1 %
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 3.2 mm
Product Weight 10 mg
Replacement Part Number PART-ERJ8ENF3740V
Weight Contact us
Country of Origin -
Related parts for ERJ8ENF3740V
Image Part Number and Brand Brief Description and PDF Datasheet
TE Connectivity
CPF 0402 39R 0.1% 25PPM 1K RL