SMM02040C1002FB300 Vishay
SMM02040C1002FB300 Images
Please contact us for more photos of SMM02040C1002FB300
Part Number SMM02040C1002FB300
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 0204(1406) 10K Ohm 1% 1 4W \u00b150ppm \u00b0C Conformal Melf SMD Blister T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level SMM02040C1002FB300
Datasheet download SMM02040C1002FB300.pdf
Request Quotation for SMM02040C1002FB300
SMM02040C1002FB300 Specifications
Part Number SMM02040C1002FB300
Rad Hard No
Resistance Value 10 kOhm
Case Size 0204(1406)
Product Dimensions 3.6 mm
Operating Temperature -55 to 125 °C
Temperature Coefficient ±50 ppm/°C
Lead Finish Tin
Tolerance 1 %
Product Diameter 1.4 mm
Product Length 3.6 mm