ERJ8ENF47R0V Panasonic
ERJ8ENF47R0V Images
Please contact us for more photos of ERJ8ENF47R0V
Part Number ERJ8ENF47R0V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1206 47 Ohm 1% 1 4W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ8ENF47R0V
Datasheet download ERJ8ENF47R0V.pdf
Request Quotation for ERJ8ENF47R0V
ERJ8ENF47R0V Specifications
Part Number ERJ8ENF47R0V
Rad Hard No
Resistance Value 47 Ohm
Mounting Surface Mount
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.6 mm
Power Rating 0.25 W
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 155 °C
Tolerance 1 %
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 3.2 mm