NRC06F3321TRF NIC Components
NRC06F3321TRF Images
Please contact us for more photos of NRC06F3321TRF
Part Number NRC06F3321TRF
Manufacturer NIC Components
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 3.32K Ohm 1% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level NRC06F3321TRF
Datasheet download NRC06F3321TRF.pdf
Request Quotation for NRC06F3321TRF
NRC06F3321TRF Specifications
Part Number NRC06F3321TRF
MSL Level 1
Resistance Value 3.32 kOhm
Power Rating 0.1 W
Operating Temperature -55 to 155 °C
Tolerance 1 %
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Product Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.45 mm
Rad Hard No
Case Style Molded
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.6 mm