MMA02040C6650FB300 Vishay
MMA02040C6650FB300 Images
Please contact us for more photos of MMA02040C6650FB300
Part Number MMA02040C6650FB300
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 0204 665Ohm 1% 1 4W \u00b150ppm \u00b0C Conformal SMD Melf Blister T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MMA02040C6650FB300
Datasheet download MMA02040C6650FB300.pdf
Request Quotation for MMA02040C6650FB300
MMA02040C6650FB300 Specifications
Part Number MMA02040C6650FB300
Lead Finish Matte Tin Over Nickel
Pin Count 2
Case Style Conformal
Power Rating 0.25 W
Max Processing Temp 260
Resistance Value 665 Ohm
Rad Hard No
Mounting Surface Mount
Operating Temperature -55 to 125 °C
Supplier Package 0204
Product Dimensions 1.4 x 3.6
Case Size 0204
Tolerance 1 %
Temperature Coefficient ±50 ppm/°C
Product Diameter 1.4 mm
Product Length 3.6 mm