ERJS02J150X Panasonic
ERJS02J150X Images
Please contact us for more photos of ERJS02J150X
Part Number ERJS02J150X
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0402 15 Ohm 5% 1 10W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJS02J150X
Datasheet download ERJS02J150X.pdf
Request Quotation for ERJS02J150X
ERJS02J150X Specifications
Part Number ERJS02J150X
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.35 mm
Tolerance 5 %
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Case Size 0402
Operating Temperature -55 to 155 °C
Lead Finish Tin
Power Rating 0.1 W
Resistance Value 15 Ohm
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.35 mm
Product Length 1 mm