ERA3AEB49R9V Panasonic
ERA3AEB49R9V Images
Please contact us for more photos of ERA3AEB49R9V
Part Number ERA3AEB49R9V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 0603 49.9 Ohm 0.1% 1 10W \u00b125ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERA3AEB49R9V
Datasheet download ERA3AEB49R9V.pdf
Request Quotation for ERA3AEB49R9V
ERA3AEB49R9V Specifications
Part Number ERA3AEB49R9V
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 155 °C
Resistance Value 49.9 Ohm
Temperature Coefficient ±25 ppm/°C
Product Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.45 mm
Case Style Molded
Tolerance 0.1 %
Rad Hard No
Max Processing Temp 260
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.6 mm