MCR10EZPF4702 ROHM
MCR10EZPF4702 Images
Please contact us for more photos of MCR10EZPF4702
Part Number MCR10EZPF4702
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0805 47K Ohm 1% 1 8W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR10EZPF4702
Datasheet download MCR10EZPF4702.pdf
Request Quotation for MCR10EZPF4702
MCR10EZPF4702 Specifications
Part Number MCR10EZPF4702
Max Processing Temp 260|265
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.55 mm
Mounting Surface Mount
Resistance Value 47 kOhm
Power Rating 0.125 W
Package Type SMD
Case Size 0805
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 155 °C
Tolerance 1 %
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Military Standard
Failure Rate
Case Style Molded
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.55 mm
Product Length 2 mm