ERJ-8BWJR100V Panasonic
ERJ-8BWJR100V Images
Please contact us for more photos of ERJ-8BWJR100V
Part Number ERJ-8BWJR100V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1206 0.1 Ohm 5% 1W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ-8BWJR100V
Datasheet download ERJ-8BWJR100V.pdf
Request Quotation for ERJ-8BWJR100V
ERJ-8BWJR100V Specifications
Part Number ERJ-8BWJR100V
Case Size 1206
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Tolerance 5 %
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.65 mm
Resistance Value 100 MOhm
Max Processing Temp 260
Rad Hard No
Operating Temperature -55 to 155 °C
Power Rating 1 W
Mounting Surface Mount
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.65 mm
Product Length 3.2 mm