ERJ12SF4021U Panasonic
ERJ12SF4021U Images
Please contact us for more photos of ERJ12SF4021U
Part Number ERJ12SF4021U
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 2010 4.02K Ohm 1% 3 4W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Embossed Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ12SF4021U
Datasheet download ERJ12SF4021U.pdf
Request Quotation for ERJ12SF4021U
ERJ12SF4021U Specifications
Part Number ERJ12SF4021U
Power Rating 0.75 W
Product Dimensions 5 x 2.5 x 0.6 mm
Mounting Surface Mount
Operating Temperature -55 to 155 °C
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Resistance Value 4.02 kOhm
Lead Finish Tin
Tolerance 1 %
Product Depth 2.5 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 5 mm