MCR10EZHJ104 ROHM
MCR10EZHJ104 Images
Please contact us for more photos of MCR10EZHJ104
Part Number MCR10EZHJ104
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0805 100K Ohm 5% 1 8W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR10EZHJ104
Datasheet download MCR10EZHJ104.pdf
Request Quotation for MCR10EZHJ104
MCR10EZHJ104 Specifications
Part Number MCR10EZHJ104
Military Standard
Failure Rate
Type Thick Film
Tolerance 5 %
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Power Rating 0.125 W
Lead Finish Tin
Package Type SMD
Mounting Surface Mount
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.55 mm
Max Processing Temp 260|265
Case Size 0805
Resistance Value 100 kOhm
Operating Temperature -55 to 155 °C
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.55 mm
Product Length 2 mm