ERJ8ENF1102V Panasonic
ERJ8ENF1102V Images
Please contact us for more photos of ERJ8ENF1102V
Part Number ERJ8ENF1102V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1206 11K Ohm 1% 1 4W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ8ENF1102V
Datasheet download ERJ8ENF1102V.pdf
Request Quotation for ERJ8ENF1102V
ERJ8ENF1102V Specifications
Part Number ERJ8ENF1102V
Mounting Surface Mount
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.6 mm
Operating Temperature -55 to 155 °C
Power Rating 0.25 W
Lead Finish Tin
Resistance Value 11 kOhm
Tolerance 1 %
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 3.2 mm
Product Weight 10 mg
Replacement Part Number PART-ERJ8ENF1102V
Weight Contact us
Country of Origin -
Related parts for ERJ8ENF1102V
Image Part Number and Brand Brief Description and PDF Datasheet
TE Connectivity
Res Thick Film 0603 5.49K Ohm 1% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD