MCR01MZPF6203 ROHM
MCR01MZPF6203 Images
Please contact us for more photos of MCR01MZPF6203
Part Number MCR01MZPF6203
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description CHIP RESISTOR 620K 0W063 1% 0603
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR01MZPF6203
Datasheet download MCR01MZPF6203.pdf
Request Quotation for MCR01MZPF6203
MCR01MZPF6203 Specifications
Part Number MCR01MZPF6203
Mounting Surface Mount
Case Size 0402
Resistance Value 620 kOhm
Packaging Paper Tape and Reel
Package Type SMD
Operating Temperature -55 to 155 °C
Tolerance 1 %
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Military Standard
Failure Rate
Family MCR
Termination Style Wraparound
Lead Free Yes
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.35 mm
Product Length 1 mm