| Part Number | ERJ1GEF3090C |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Quantity in stock | 808660 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Res Thick Film 0201 309 Ohm 1% 1 20W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Pressed Carrier T R |
| Category | Resistor |
| Family | Resistor Fixed Single-Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | ERJ1GEF3090C |
| Datasheet download |
| Part Number | ERJ1GEF3090C |
|---|---|
| Product Dimensions | 0.6 x 0.3 x 0.23 mm |
| Mounting | Surface Mount |
| Lead Finish | Tin |
| Case Size | 0201 |
| Power Rating | 0.05 W |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Tolerance | 1 % |
| Rad Hard | No |
| Max Processing Temp | 260 |
| Resistance Value | 309 Ohm |
| Temperature Coefficient | ±200 ppm/°C |
| Case Style | Molded |
| Product Depth | 0.3 mm |
| Product Height | 0.23 mm |
| Product Length | 0.6 mm |
| Product Weight | 0.15 mg |
| Replacement Part Number | PART-ERJ1GEF3090C |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Vishay | Res Thick Film 1206 330 Ohm 1% 1 4W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R Download PDF datasheet for CRCW1206330RFKEA.pdf |
|
Vishay | Res Thin Film 0805 348K Ohm 0.1% 1 8W \u00b125ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R Download PDF datasheet for TNPW0805348KBEEN.pdf |
|
Vishay | RES THNFLM 0505 1K OHM 0.125W 0.10% 25PPM 0.01% SMD Download PDF datasheet for M55342E02B1B00RT0.pdf |
|
ROHM | CHIP REISISTER 0402 3010 OHM 1% Download PDF datasheet for MCR01MZP5F3011.pdf |
|
Vishay | Res Thin Film 0204(1406) 1.3M Ohm 1% 1 4W \u00b150ppm \u00b0C Conformal Melf SMD Blister T R Download PDF datasheet for MMA02040C1304FB300.pdf |
|
ROHM | CHIP RESISTOR 0603 200K OHM 5% Download PDF datasheet for MCR03EZHJ204.pdf |
|
Vishay | Res Thin Film 0204(1406) 560 Ohm 1% 1 4W \u00b150ppm \u00b0C Conformal Melf SMD Blister T R Download PDF datasheet for MMA02040C5600FB300.pdf |
|
Vishay | Res Thin Film 0705 182 Ohm 0.1% 3 20W \u00b125ppm \u00b0C Molded SMD Waffle Pack Download PDF datasheet for M55342E06B182ATWI.pdf |
|
ROHM | RES ANTI SULFUR 0402 825 OHM 1 16W 1% SMD Download PDF datasheet for TRR01MZPF8250.pdf |
|
Vishay | Res Thick Film 0805 5.6K Ohm 0.5% 1 8W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R Download PDF datasheet for RCA08055K60DKEA.pdf |