CRCW120647K0JNEA Vishay
CRCW120647K0JNEA Images
Please contact us for more photos of CRCW120647K0JNEA
Part Number CRCW120647K0JNEA
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1206 47K Ohm 5% 1 4W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CRCW120647K0JNEA
Datasheet download CRCW120647K0JNEA.pdf
Request Quotation for CRCW120647K0JNEA
CRCW120647K0JNEA Specifications
Part Number CRCW120647K0JNEA
Case Size 1206
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.55 mm
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Tolerance 5 %
Mounting Surface Mount
Resistance Value 47 kOhm
Power Rating 0.25 W
MSL Level 1
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 155 °C
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.55 mm
Product Length 3.2 mm