ERJ-P03F5603V Panasonic
ERJ-P03F5603V Images
Please contact us for more photos of ERJ-P03F5603V
Part Number ERJ-P03F5603V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 560K Ohm 1% 1 5W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ-P03F5603V
Datasheet download ERJ-P03F5603V.pdf
Request Quotation for ERJ-P03F5603V
ERJ-P03F5603V Specifications
Part Number ERJ-P03F5603V
Resistance Value 560 kOhm
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Product Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.45 mm
Mounting Surface Mount
Power Rating 0.2 W
Case Size 0603
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 155 °C
Tolerance 1 %
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.6 mm