| Part Number | ERJ1TRQFR33U |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Quantity in stock | 446080 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Res Thick Film 2512 0.33 Ohm 1% 1W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Embossed Carrier T R |
| Category | Resistor |
| Family | Resistor Fixed Single-Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | ERJ1TRQFR33U |
| Datasheet download |
| Part Number | ERJ1TRQFR33U |
|---|---|
| Case Size | 2512 |
| Case Style | Molded |
| Max Processing Temp | 260 |
| Rad Hard | No |
| Temperature Coefficient | ±200 ppm/°C |
| Power Rating | 1 W |
| Mounting | Surface Mount |
| Resistance Value | 330 MOhm |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Product Dimensions | 6.4 x 3.2 x 0.6 mm |
| Lead Finish | Tin |
| Tolerance | 1 % |
| Product Depth | 3.2 mm |
| Product Height | 0.6 mm |
| Product Length | 6.4 mm |
| Product Weight | 45 mg |
| Replacement Part Number | PART-ERJ1TRQFR33U |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Panasonic | Res Thick Film 0201 300 Ohm 1% 1 20W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD T R Download PDF datasheet for ERJ1GNF3000C.pdf |
|
Vishay | Res Thick Film 0805 47K Ohm 1% 1 8W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R Download PDF datasheet for CRCW080547K0FKEB.pdf |
|
Vishay | Res Thin Film 1406 274K Ohm 1% 1 4W \u00b150ppm \u00b0C Conformal Melf SMD Blister T R Download PDF datasheet for MMA02040C2743FB300.pdf |
|
Panasonic | Res Thin Film 0603 274K Ohm 0.1% 1 10W \u00b125ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R Download PDF datasheet for ERA3AEB2743V.pdf |
|
Vishay | Res Thick Film 0201 221K Ohm 1% 1 20W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R Download PDF datasheet for CRCW0201221KFKED.pdf |
|
Vishay | Res Thin Film 0402 10K Ohm 0.1% 1 20W \u00b125ppm \u00b0C Molded SMD SMD T R Download PDF datasheet for P-0402E1002BST0.pdf |
|
Vishay | Res Thin Film 2309 12 Ohm 1% 2 5W \u00b150ppm \u00b0C Conformal Melf SMD Blister T R Download PDF datasheet for MMB 02070C1209FB200.pdf |
|
Vishay | Res Thin Film 0204(1406) 300K Ohm 1% 1 4W \u00b150ppm \u00b0C Conformal Melf SMD Blister T R Download PDF datasheet for MMA02040C3003FB300.pdf |
|
Panasonic | Res Thick Film 1206 62 Ohm 1% 1 4W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R Download PDF datasheet for ERJ8ENF62R0V.pdf |
|
Panasonic | Res Thick Film 0402 10 Ohm 5% 1 10W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R Download PDF datasheet for ERJS02J100X.pdf |