WSL2010R0150FEA Vishay
WSL2010R0150FEA Images
Please contact us for more photos of WSL2010R0150FEA
Part Number WSL2010R0150FEA
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Metal Strip 2010 0.015 Ohm 1% 1 2W \u00b175ppm \u00b0C Molded SMD SMD Embossed Plastic T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level WSL2010R0150FEA
Datasheet download WSL2010R0150FEA.pdf
Request Quotation for WSL2010R0150FEA
WSL2010R0150FEA Specifications
Part Number WSL2010R0150FEA
Case Size 2010
Max Processing Temp 260
Rad Hard No
Case Style Molded
Product Dimensions 5.08 x 2.54 x 0.635 mm
Lead Finish Matte Tin
Resistance Value 15 MOhm
Mounting Surface Mount
Operating Temperature -65 to 170 °C
MSL Level 1
Temperature Coefficient ±75 ppm/°C
Tolerance 1 %
Product Depth 2.54 mm
Product Height 0.635 mm
Product Length 5.08 mm