ERJ1GEF2003C Panasonic
ERJ1GEF2003C Images
Please contact us for more photos of ERJ1GEF2003C
Part Number ERJ1GEF2003C
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0201 200K Ohm 1% 1 20W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Pressed Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ1GEF2003C
Datasheet download ERJ1GEF2003C.pdf
Request Quotation for ERJ1GEF2003C
ERJ1GEF2003C Specifications
Part Number ERJ1GEF2003C
Case Size 0201
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Resistance Value 200 kOhm
Tolerance 1 %
Power Rating 0.05 W
Operating Temperature -55 to 125 °C
Case Style Molded
Product Dimensions 0.6 x 0.3 x 0.23 mm
Max Processing Temp 260
Product Depth 0.3 mm
Product Height 0.23 mm
Product Length 0.6 mm