MCR006YRTF6810 ROHM
MCR006YRTF6810 Images
Please contact us for more photos of MCR006YRTF6810
Part Number MCR006YRTF6810
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0201 681 Ohm 1% 1 24W \u00b1250ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR006YRTF6810
Datasheet download MCR006YRTF6810.pdf
Request Quotation for MCR006YRTF6810
MCR006YRTF6810 Specifications
Part Number MCR006YRTF6810
Temperature Coefficient ±250 ppm/°C
Mounting Surface Mount
Case Size 0201
Package Dimensions 0.6 x 0.3 x 0.23 mm
Tolerance 1 %
Maximum Processing Temperature 260 °C
Supplier Package 0201
Package Type SMD
Operating Temperature -55 to 125 °C
Type Thick Film
Resistance Value 681 Ohm
Termination Style Wraparound
Product Depth 0.3 mm
Product Height 0.23 mm
Product Length 0.6 mm