ERJ1TNF3000U Panasonic
ERJ1TNF3000U Images
Please contact us for more photos of ERJ1TNF3000U
Part Number ERJ1TNF3000U
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 2512 300 Ohm 1% 1W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Embossed Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ1TNF3000U
Datasheet download ERJ1TNF3000U.pdf
Request Quotation for ERJ1TNF3000U
ERJ1TNF3000U Specifications
Part Number ERJ1TNF3000U
Max Processing Temp 260
Resistance Value 300 Ohm
Power Rating 1 W
Mounting Surface Mount
Tolerance 1 %
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Operating Temperature -55 to 155 °C
Lead Finish Tin
Product Dimensions 6.4 x 3.2 x 0.6 mm
Product Depth 3.2 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 6.4 mm