ERJU01F3001C Panasonic
ERJU01F3001C Images
Please contact us for more photos of ERJU01F3001C
Part Number ERJU01F3001C
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0201 3K Ohm 1% 1 20W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD Pressed Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJU01F3001C
Datasheet download ERJU01F3001C.pdf
Request Quotation for ERJU01F3001C
ERJU01F3001C Specifications
Part Number ERJU01F3001C
Mounting Surface Mount
Resistance Value 3 kOhm
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 125 °C
Case Size 0201
Product Dimensions 0.6 x 0.3 x 0.23
Power Rating 0.05 W
Supplier Package 0201
Tolerance 1 %
Pin Count 2
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Termination Style Wraparound
Product Depth 0.3 mm
Product Height 0.23 mm
Product Length 0.6 mm