CRCW06036K19FKEAC Vishay
CRCW06036K19FKEAC Images
Please contact us for more photos of CRCW06036K19FKEAC
Part Number CRCW06036K19FKEAC
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 6.19K Ohm 1% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CRCW06036K19FKEAC
Datasheet download CRCW06036K19FKEAC.pdf
Request Quotation for CRCW06036K19FKEAC
CRCW06036K19FKEAC Specifications
Part Number CRCW06036K19FKEAC
Failure Rate
Military Standard
Package Type SMD
Type Thick Film
Lead Finish Pure Tin Over Nickel
Rad Hard No
Pin Count 2
Supplier Package 0603
Case Style Molded
Max Processing Temp 260
Product Dimensions 1.55 x 0.85 x 0.45
Termination Style Wraparound
Mounting Surface Mount
Case Size 0603
Resistance Value 6.19 kOhm
Operating Temperature -55 to 155 °C
MSL Level 1
Tolerance 1 %
Power Rating 0.1 W
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Product Depth 0.85 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.55 mm