ERJ2RKF2052X Panasonic
ERJ2RKF2052X Images
Please contact us for more photos of ERJ2RKF2052X
Part Number ERJ2RKF2052X
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0402 20.5K Ohm 1% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ2RKF2052X
Datasheet download ERJ2RKF2052X.pdf
Request Quotation for ERJ2RKF2052X
ERJ2RKF2052X Specifications
Part Number ERJ2RKF2052X
Operating Temperature -55 to 155 °C
Mounting Surface Mount
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.35 mm
Case Style Molded
Lead Finish Tin
Resistance Value 20.5 kOhm
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Power Rating 0.1 W
Tolerance 1 %
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.35 mm
Product Length 1 mm